• -10,00 zł

Węgiel KGM Orzech

3 489,00 zł
3 479,00 zł Zniżka 10,00 zł
Waga opakowania:1000  kg
Opakowanie i Wysyłka Dostarczany węgiel na palecie bezzwrotnej
Wartość opałowa 29 MJ/kg
Popiół 3.67%
Siarka 0,26%
Uziarnienie 40-80mm
ProducentKGM Hurtownia opału 
sku-167-294
Waga opakowań
Kupuje jako
Ilość

Zapewniamy darmową dostawę!

Gwarancja udanych zakupów

Prosto od producenta w lepszej cenie

Charakterystyka: 

Węgiel Orzech I charakteryzuje się bardzo wysoką wartością opałową, która wynosi do 29MJ/kg. Produkt ten zawiera małe ilości popiołu , co przekłada się na dużą wydajność oraz wygodę użytkowania – jego stosowanie pozwala na czyszczenie popielnika co 14 dni. Przed spakowaniem węgiel Orzech jest przesiewany, aby odseparować większość podziarna, czyli miału; nadziarno może stanowić 1-10%. Produkt przeznaczony jest do wytwarzania energii cieplnej w kotłach zasypowych starego i nowego typu. Frakcja 40-80mm.  Wysoka jakość potwierdzona certyfikatami, duża wydajność oraz wygoda użytkowania sprawiają, że to paliwo spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób i doskonale sprawdzi się jako materiał opałowy w wielu domach.

Zalety Węgla Orzech:

  • Gwarancja jakości – wszystkie nasze produkty workowane umieszczane są w opakowaniach, które następnie zostają dokładnie opisane danymi producenta i informacjami dotyczącymi parametrów zawartości; zapewnia to opał wysokiej klasy potwierdzonej dodatkowo certyfikatami.
  • Suchy opał – proponowany przez nas węgiel przechowywany jest pod zadaszeniem co skutecznie chroni go przed deszczem i innymi czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu paliwo KGM nie traci swoich właściwości.
  • Bardzo wysoka wartość opałowa gwarantuje, że za pomocą naszego węgla możliwe jest osiągnięcie dowolnej temperatury w kotle nawet przy oszczędnym dozowaniu paliwa.
  • Niska zawartość popiołu sprawia, że czyszczenie popielnika może odbywać się nawet co 14 dni.

Węgiel Orzech I

Większe niż dotychczas zapotrzebowanie na paliwo opałowe sprawiło, że na rynku pojawiło się wielu producentów oferujących węgiel przeznaczony do użytkowania w kotłach retortowych. W wielu przypadkach jednak tego typu opał charakteryzuje się niską jakością, przez co nie spełnia oczekiwań wybierających go osób. Produkty KGM Hurtowania Opału posiadają wszystkie parametry, jakimi powinno cechować się paliwo dobrej jakości, a ich klasę potwierdzają certyfikaty wydane przez J. S. HAMILTON POLAND S.A.

Oferowane przez nas rozwiązania mają granulację odpowiednią do stosowania w kotłach z automatycznymi podajnikami. Zawierają one małe ilości siarki, dlatego ich stosowanie jest bezpieczne dla środowiska i ogranicza ryzyko korozji pieca, a tym samym wydłuża czas jego użytkowania. Niska spiekalność i niewielka zawartość popiołu sprawia, że podczas procesu spalania wytwarza się mała ilość popiołu, co pozwala rzadziej czyścić popielnik, a tym samym zapewnia komfort użytkowania.

Węgiel Orzech I to produkt powstający z wysokiej klasy surowca. Przechowywanie w odpowiednich warunkach zapewnia skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i gwarantuje zachowanie wszystkich jego parametrów. Klienci decydujący się na tego typu opał mogą więc mieć pewność, że wybrali produkt wysokiej klasy, która dodatkowo potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Opał ten przeznaczony jest do stosowania w piecach zasypowych, które są bardzo popularne i stanowią element wielu instalacji grzewczych w domach jednorodzinnych.

sku-167-294

Opis

Opakowanie i Wysyłka
Dostarczany węgiel na palecie bezzwrotnej
Wartość opałowa
29 MJ/kg
Popiół
3.67%
Siarka
0,26%
Uziarnienie
40-80mm
Współpraca
Na stronie znajdziesz tylko sprawdzony i przetestowany opał.
Nie znalazłeś produktu?
Napisz do nas! Sprowadzany towar na indywidualne zamówienie Klienta!
Fachowa pomoc
Oferujemy wsparcie w doborze opału i dopasowaniu parametrów kotłów.