Kocioł SEKOM Klaster 5-24 23,5kW

9 700,00 zł
Waga opakowania:550  kg
Moc 23,5kW
SEKOM
Ilość

Zapewniamy darmową dostawę!

Gwarancja udanych zakupów

Prosto od producenta w lepszej cenie

Kocioł w nowym wykonaniu, z nową wersją palnika ardeo eco-burn seria AZP-T/TR zastąpił u nas konstrukcje Skamp-Plus, spełnia wymogi klasy V-ej wg PN-EN 303-5:2012 oraz posiada zaświadczenie Ecodesign/Ekoprojekt zgodnie z Rozporządzeniem Komisji UE 2015/1189 z dnia 28.04.2015 w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE.

Dnia 25.02.2019 do ustawy zostały wprowadzone poprawki kasujące wyjątki. Zmiany wchodzą w życie 14dni od dnia publikacji, zabronione będzie wprowadzanie tzw podgrzewaczy CWU czy kotłów na biomasę niedrzewną nie spełniających wymogów klasy 5-ej. Kupując taki wyrób po 12.03.2019 możecie żądać od nieuczciwego handlowca zwrotu, zgłaszać sprawę do rzecznika ochrony praw konsumentów lub do państwowej inspekcji handlowej

Dziennik ustaw kotły

Dziennik ustaw zmiana zapisów ustawy 25.02.2019

Kocioł wodny Klaster 5-24 przeznaczony jest do przygotowania ciepłej wody w układach centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 90°C.
Można go stosować w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej zarówno grawitacyjnych jak i w obiegu wymuszonym tzw. pompowym.
Przeznaczony jest do ogrzewania budynków mieszkalnych, wspólnot mieszkaniowych, małych i dużych gospodarstw wiejskich, warsztatów, obiektów użyteczności publicznej takich jak: urzędy, pawilony handlowe i szkoły, obiekty produkcyjne i inne.

Przy zakupie możliwość wyboru sterownika między takimi jak:

- SKZP - 02

- Argos PID Plus

Dobór kotła do instalacji

Podstawą doboru kotła do instalacji centralnego ogrzewania jest bilans cieplny ogrzewanych pomieszczeń. Moc cieplna znamionowa kotła tzn. moc trwale uzyskiwana przy spalaniu paliwa powinna być równa obliczeniowemu zapotrzebowaniu ciepła dla ogrzewania budynku lub nieco wyższa (do 10%).

Kocioł Klaster 5-24  może być stosowany wyłącznie w instalacjach systemu otwartego zabezpieczonego zgodnie z PN-91/B-02413 „Ogrzewnictwo i ciepłownictwo. Zabezpieczenie instalacji ogrzewań wodnych systemu otwartego. Wymagania”. W układzie zamkniętym dopuszczalny montaż tylko w przypadku zastosowania wężownicy schładzającej.

Wybór opcji wyjść spalin

Wyjście spalin tylne lub górne standardowo jest zakończone na okrągło pod rurę 160mm

Kosz z lewej lub prawej strony

Promocyjna cena detaliczna brutto za model Klaster 5-24 w cenie 9700zł

Opis

Moc
23,5kW
Współpraca
Na stronie znajdziesz tylko sprawdzony i przetestowany opał.
Nie znalazłeś produktu?
Napisz do nas! Sprowadzany towar na indywidualne zamówienie Klienta!
Fachowa pomoc
Oferujemy wsparcie w doborze opału i dopasowaniu parametrów kotłów.