• -10,00 zł

Ekomiał węglowy ( kruszony węgiel ) KGM

2 999,00 zł
2 989,00 zł Zniżka 10,00 zł
Waga opakowania:1000  kg
Opakowanie i Wysyłka Wysokiej jakości worki foliowe z mikrowentylacją
Wartość opałowa 24-25MJ/kg
Popiół 3-9%
Siarka 0.6-0.8%
Wilgotność 2-12%
Uziarnienie 3-31mm
ProducentKGM Hurtownia opału 
sku-1000-1
Kupuje jako
Ilość

Zapewniamy darmową dostawę!

Gwarancja udanych zakupów

Prosto od producenta w lepszej cenie

CHARAKTERYSTYKA

Oferowany przez firmę ekomiał to nie zwykły miał kopalniany, a polski wysokoenergetyczny węgiel kamienny najwyższej jakości, który został rozdrobniony. Dzięki temu możliwe było uzyskanie drobnej frakcji  bez zawartości takich zanieczyszczeń, jak piasek czy kamień. EkoMiał węglowy doskonale sprawdzi się jako paliwo do pieców zasypowych i automatycznych kotłów miałowych. Oprócz niespotykanej w asortymencie miałowym czystości wyróżnia się on dużą wartością opałową, co pozwala osiągnąć dowolną temperaturę wody w piecu nawet przy oszczędnym użytkowaniu tego rodzaju paliwa.

OPAKOWANIE

Waga opakowań
25 KG
Waga palety
1000 KG

ZALETY EKOMIAŁU WĘGLOWEGO:

  • Bardzo duża wartość opałowa pozwala osiągnąć za pomocą oferowanego przez nas ekomiału węglowego dowolną temperaturę wody w kotle, a jednocześnie gwarantuje niskie zużycie tego typu paliwa.
  • Niewielka zawartość popiołu ogranicza ilość żużlu powstającego w procesie spalania, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania i pozwala na oczyszczanie popielnika co 14 dni.
  • Przechowywanie naszych produktów pod zadaszeniem gwarantuje skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych i zachowanie parametrów węgla.
  • Proponowane przez nas rozwiązania to produkty wysokiej jakości, co potwierdzają certyfikaty.
  • Workowany opał jest starannie opisywany – na opakowaniach znajdują się dane dotyczące producenta i parametrów paliwa. W okresie wzmożonych opadów deszczowych i zimy wegiel może być wilgotny.

ZASTOSOWANIE EKOMIAŁU WĘGLOWEGO

piece zasypoweKotły automatyczne z podajnikami zapewniają dużą wygodę użytkowania, dlatego są one coraz częściej wybieranymi rozwiązaniami w wielu obiektach użyteczności publicznej i domach mieszkalnych. Ich popularność powoduje wzrost zapotrzebowania na odpowiednie paliwo przystosowane do tego typu pieców. Istotne znaczenie ma tutaj granulacja, a także wartość opałowa i inne parametry węgla, które nie zawsze w odpowiednim stopniu zapewnić mogą firmy dostarczające tego typu materiał opałowy. Oferowane przez nas paliwo to produkty najwyższej jakości potwierdzonej certyfikatami wydanymi przez J. S. HAMILTON POLAND S.A. Paliwo opałowe firmy charakteryzuje się idealnie dostosowaną do kotłów retortowych z podajnikiem granulacją wynoszącą 5-25 mmNiska spiekalność i niewielka zawartość popiołu zapewnia wygodę użytkowania: ponieważ podczas spalania wytwarzają się nieduże ilości żużlu, czyszczenie popielnika może odbywać się nawet co 14 dni. Mała zawartość siarki z kolei jest bezpieczna dla środowiska naturalnego i ogranicza emisję szkodliwych związków chemicznych, a dodatkowo chroni kocioł przed korozją przedłużając jego żywotność.

Opał powstaje ze starannie wybranych gatunków węgla kamiennego. Spośród innych podobnych rozwiązań, jakie dostępne są na rynku, wyróżnia się wysoką jakością, dużą wydajnością, oraz doskonałymi parametrami. Nasza oferta będzie więc odpowiedzią na oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, a proponowane przez nas rozwiązania świetnie sprawdzą się zarówno w domach jedno i wielorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej, np. obiektach przemysłowych lub komunalnych.

 

sku-1000-1

Opis

Opakowanie i Wysyłka
Wysokiej jakości worki foliowe z mikrowentylacją
Wartość opałowa
24-25MJ/kg
Popiół
3-9%
Siarka
0.6-0.8%
Wilgotność
2-12%
Uziarnienie
3-31mm
Współpraca
Na stronie znajdziesz tylko sprawdzony i przetestowany opał.
Nie znalazłeś produktu?
Napisz do nas! Sprowadzany towar na indywidualne zamówienie Klienta!
Fachowa pomoc
Oferujemy wsparcie w doborze opału i dopasowaniu parametrów kotłów.