• -10,00 zł

Ekogroszek KGM 29Mj

3 879,00 zł
3 869,00 zł Zniżka 10,00 zł
Ekspresowa wysyłka
Waga opakowania:1000  kg
Opakowanie i Wysyłka Wysokiej jakości worki foliowe z mikrowentylacją
Opakowanie i Wysyłka Dostarczany węgiel na palecie bezzwrotnej
Opakowanie i Wysyłka Zabezpieczenie worków na palecie folią stretch
Wartość opałowa 27-29,8MJ/kg
Popiół 1.5-6%
Siarka 0.4-0.8%
Wilgotność 2-12%
Uziarnienie 5 - 25 mm
ProducentKGM Hurtownia opału 
sku-2-117
Waga opakowań
Kupuje jako
Ilość

Zapewniamy darmową dostawę!

Gwarancja udanych zakupów

Prosto od producenta w lepszej cenie

CHARAKTERYSTYKA

 Ekogroszek Kgm 29Mj to wyjątkowy węgiel o doskonałych właściwościach. Dzięki bardzo wysokiej wartości opałowej zapewnia dużą wydajność przy małym zużyciu, a jego dodatkowymi zaletami są m. in. minimalna zawartość popiołu i siarki. Moc opałowa tego wysokiej klasy produktu pozwala osiągnąć dowolną temperaturę wody w układzie CO2, zaś brak zanieczyszczeń podczas spalania sprawia, że obsługa kotła zostaje ograniczona do niezbędnego minimum. Ekogroszek  rekomendowany jest do nowoczesnych pieców, jak Kołton, Sztoker, Pleszew, Hef, czy Proeco.

ZALETY EKOGROSZKU:

  • Gwarancja jakości – oferowany przez nas ekogroszek workowany znajduje się w dokładnie opisanych danymi producenta i parametrami węgla opakowaniach; dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że zdecydowali się na produkt najwyższej jakości potwierdzonej dodatkowo certyfikatami.

  • Suchy węgiel – wszelkie dostępne u nas produkty składowane są pod zadaszeniem, przez co żadne czynniki zewnętrzne nie mają na nie wpływu, a sam węgiel zachowuje wszystkie swoje właściwości.

  • Niskie zużycie – nasz ekogroszek charakteryzuje się bardzo wysoką wartością opałową co pozwala osiągnąć dowolną temperaturę w kotle nawet przy oszczędnym użytkowaniu paliwa.

  • Mała zawartość popiołu – w wyniku spalania ekogroszku powstaje mała ilość popiołu i żużlu, dzięki czemu użytkownicy mogą czyścić popielnik nawet co 14 dni.

  • Idealna frakcja 5-25mm w proporcji 2/10 – nasz ekogroszek poddawany jest dwuetapowej obróbce, co pozwala osiągnąć produkt końcowy o doskonałych wymiarach.

ZASTOSOWANIE

Kotły retortowe są coraz częściej wybierane ze względu na wygodę użytkowania. Wzrost zapotrzebowania na odpowiednie dla tego typu pieców paliwo sprawiło, że na rynku pojawiło się wielu producentów dostarczających ekogroszek. Niestety, jego jakość nierzadko jest bardzo niska, a tym samym nie spełnia on w należytym stopniu oczekiwań nabywców. Tylko wybór produktów posiadających wszystkie parametry opału wysokiej jakości gwarantuje odpowiednią wydajność i wygodę użytkowania. Właśnie taki jest ekogroszek KGM, a jego klasę potwierdzają certyfikaty wydane przez J. S. HAMILTON POLAND S.A.

Oferowane przez nas paliwo opałowe do kotłów retortowych ma idealną granulację wynoszącą 5-25mm. Charakteryzuje się ono niską zawartością siarki, dzięki czemu jego użytkowanie ogranicza emisję szkodliwych dla środowiska związków chemicznych, które w połączeniu z parą wodną tworzą kwas siarkowy przyczyniający się do korozji pieca. Mała zawartość popiołu i niska spiekalność gwarantuje wygodę użytkowania oraz dużą wydajność tego paliwa.

Węgiel ekogroszek jest ekologicznym opałem wyprodukowanym ze specjalnie wybranych gatunków węgla kamiennego. Znajduje on zastosowanie w kotłach automatycznych wyposażonych w podajnik. Tego typu piece z palnikiem retortowym służą do ogrzewania różnego rodzaju obiektów użyteczności publicznej, m. im przemysłowych i komunalnych, a także jednorodzinnych i wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

ŚWIADECTWA DO POBRANIA 

https://drive.google.com/drive/folders/1nKZKTW1Hq1LSuQhC0HX10hd4wER67Bg9?usp=sharing

sku-2-117

Opis

Opakowanie i Wysyłka
Dostarczany węgiel na palecie bezzwrotnej
Wysokiej jakości worki foliowe z mikrowentylacją
Zabezpieczenie worków na palecie folią stretch
Wartość opałowa
27-29,8MJ/kg
Popiół
1.5-6%
Siarka
0.4-0.8%
Wilgotność
2-12%
Uziarnienie
5 - 25 mm
Współpraca
Na stronie znajdziesz tylko sprawdzony i przetestowany opał.
Nie znalazłeś produktu?
Napisz do nas! Sprowadzany towar na indywidualne zamówienie Klienta!
Fachowa pomoc
Oferujemy wsparcie w doborze opału i dopasowaniu parametrów kotłów.